aktualne wyjazdy
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

LIBAN

TERMIN: 20 - 28 czerwca 2023
CENA: 780USD + 3100PLN

Dzień 1: Przejazd na lotnisko do Warszawy. Odprawa, o 22:00  wylot do Bejrutu w godzinach nocnych, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


Dzień 2: Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni św. Charbela i klasztorze św. Maruna Annaya – grób św. Charbela (możliwość odprawienia Mszy św.). Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum.

W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej (możliwość odprawienia Mszy św.). Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 


Dzień 4: Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna (możliwość odprawienia Mszy św.). Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany (uwaga: dotyczy programów realizowanych od maja do grudnia). Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus (możliwość odprawienia Mszy świętej w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej). Przejazd do Kantyny Ksara –  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6: Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną – łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu (możliwość odprawienia Mszy św.). Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego (podczas II Wojny Światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.


Dzień 7: Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg, (możliwość odprawienia Mszy św.) Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin św. Charbela oraz w Qozahaya – klasztorze św. Antoniego Wielkiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 8: Śniadanie, przejazd do Byblos – miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. kościoła św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców, nawiedzenie Sanktuarium św. Rafki – patronki cierpiących i św. Hardini – mistrza nowicjatu św. Charbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem w Jego  Pustelni i Klasztorze Św. Maruna (możliwość odprawienia Mszy św.). Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja, nocleg.


Dzień 9: Poczęstunek przed wyjazdem,  wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko, wylot do Warszawy. Przylot o 06:20. Transfer do parafii.

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.

W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje:

•             Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,

•             Przelot samolotem rejsowym PPL LOT w obie strony z bagażem rejestrowanym do 23kg i bagażem podręcznym,

•             8 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,

•             Wyżywienie w postaci śniadań (8), obiadokolacji (8),

•             Kawa lub herbata do kolacji,

•             Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,

•             Opieka pilota,

•             Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

•             Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP  (choroby przewlekłe),

•             Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,

•             Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,

•             Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,

•             Składka na TFP, TFG – 2 x 13,00PLN,

  • Bakszysz, bilety wstępu, zestaw Audio guide,
  • Ubezpieczenie od ryzyka skierowania na kwarantannę do kwoty 1000 EUR.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 2,5 lub 5% ceny pielgrzymki.
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego  (240USD).

Paszport ważny min. 6 miesięcy – min. do 27.12.2023

Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską, posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z punktów/przejść granicznych (nawet przy braku stempli izraelskich), posiadających w paszportach jedynie stemple wjazdowe lub wyjazdowe jordańskie lub egipskie – ale nie mające dowodu na to, że ich wjazd lub wyjazd w trakcie danego pobytu nie odbywał się przez Izrael (potrzebne stemple egipskie lub jordańskie w obie strony – wjazd i wyjazd).

Odmowa wjazdu do Libanu wydana przez urzędników granicznych jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Kontakt:

ORBI

ul. 11 Listopada 60-62

43-300 Bielsko-Biała

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

e-mail: pielgrzymki_orbi@interia.pl, biuro@orbipielgrzymki.pl

www.orbipielgrzymki.pl

Polub nas na Facebooku

www.facebook.com/orbipielgrzymki

Do zobaczenia na facebooku!