aktualne wyjazdy
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

ZIEMIA ŚWIĘTA – IZRAEL

TERMIN: 15 - 21 STYCZNIA 2024
CENA: 550USD + 2450PLN

PROGRAM RAMOWY
DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko do Krakowa, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: kościół św. Anny, Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa – uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich). Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd nad Jezioro Galilejskie – rejs statkiem. Obiad: ryba św. Piotra. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Wyjazd do Jerycha – najstarszego miasta świata. Przejazd nad rzekę Jordan – miejsce Chrztu Pana Jezusa. Obiad: falafelki. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betanii: sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem

DZIEŃ 6: Śniadanie. Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd na lotnisko. odprawa, odlot do Polski. Transfer do parafii.

Informacje dodatkowe:
W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.
W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.


Cena pielgrzymki obejmuje:
• Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,
• Przelot samolotem rejsowym PLL LOT z bagażem rejestrowanym 23kg i podręcznym 8kg w obie strony,
• 6 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
• Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
• Wyżywienie w postaci śniadań (6), obiady (2), kolacji (6),
• Kawa lub herbata do kolacji,
• Opieka pilota,
• Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
• Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 40.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),
• Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
• Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,
• Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,
• Składka na TFG, TFP – 2x 13,00PLN.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:
• Obowiązkowych napiwków, biletów wstępu, rejsu po Jeziorze Genezaret, wyjazdu na Górę Tabor i zestawu Audio guide (150 USD),
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 2,5 lub 5% ceny pielgrzymki.
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego (250 USD).
Wpłaty:
– 1000PLN w dniu zapisu,
– 550USD +1450PLN do 20.11.2023

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki – min. do 21.08.2024 r.
Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich, libańskich, irańskich oraz syryjskich.

LO 159 G 15JAN 1 KRKTLV 0540 1020
LO 160 G 21JAN 7 TLVKRK 2005 2300

ZAPISY przyjmuje:
ks. Andrzej Soboń tel. 504 181 304