aktualne wyjazdy
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

FATIMA i SANTIAGO DE COMPOSTELA

termin: 24 kwietnia – 02 maja 2019
cena: 450EUR+2180PLN

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1. dzień: Transfer autokarem z parafii na lotnisko do Pragi, następnie przelot do Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


2. dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Lizbony. Zwiedzanie: Belem, pomnik odkrywców, klasztor św. Hieronima, katedra, dzielnica Alfama, kościół św. Antoniego. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.


3. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Obidos – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z charakterystycznym zamkiem otoczonym murami obronnymi Przejazd do Sintry – pałac Królewski, kościół św. Marcina. Następnie przejazd do Cabo da Roca – miejsce gdzie kończy się ziemia, Powrót do Fatimy, kolacja i nocleg.


4. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Ajustrel – zwiedzanie domów pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzanie sanktuarium w Fatimie, Droga Krzyżowa, wyjazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Kolacja i nocleg.


5. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Batalhi – zwiedzanie monastyru de Santa da Victoria, Alcobaci – opactwo Cystersów założone dla upamiętnienia wyzwolenia Santarem z rąk mauretańskich oraz Nazare – małej wioski rybackiej z kościołem Nossa Senora da Nazare. Powrót do Fatimy, kolacja i nocleg.


6. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Santiago de Compostela. Po drodze zwiedzanie Coimbry – dawnej stolicy Portugalii oraz sanktuarium Dobrego Jezusa k. Bragi. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


7. dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela – jednego z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa, wyruszali ludzie wszystkich stanów płci obojga. Zwiedzanie katedry św. Jakuba. Kolacja i nocleg.


8. dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Fatimy, po drodze zwiedzanie Porto: Torre dos Clérigos, katedra. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Fatimie.


9.dzień: Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Pragi. Transfer autokarem do parafii.


Informacje dodatkowe:
• W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.
• W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

• Cena pielgrzymki obejmuje:
– Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
– Przelot samolotem w obie strony,
– 8 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach***,
– Wyżywienie w postaci śniadań (8) i obiadokolacji (8),
– Napoje do kolacji (woda i wino),
– Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota oraz opieka duszpasterska,
– Ubezpieczenie KL, NNW, CP, BP,
– Składka na UFG – 13PLN.

• Cena pielgrzymki nie obejmuje:
– Dodatkowych napojów do kolacji,
– Biletów wstępu, przewodników lokalnych, systemu Audio guide (ok. 90EUR),
– Zwyczajowych napiwków.

• Dopłata za pokój jednoosobowy: 185 EUR.

Kontakt:
ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok. 303
43-300 Bielsko-Biała

Marcin Kwaśny
Tel.: 603 808 599

1  TP1305 G 24APR 3 PRGLIS KK50 1850 2  1935 2205

2  TP1304 G 02MAY 4 LISPRG KK50 1335 1  1435 1850