oferta dla grup
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

ARMENIA I GRUZJA

ZAPYTAJ O CENĘ
organizujemy wyjazdy dla grup od 7 osób

1 DZIEŃ

Przejazd z parafii na lotnisko, przelot do Erywania.


2 DZIEŃ

Śniadanie, Zwiedzanie miasta: Muzeum Zagłady – miejsce pamięci o zbrodni popełnionej na Ormianach przez władze tureckie w XIX i XX wieku – oraz Muzeum Paradżanowa, jednego z najwybitniejszych reżyserów filmowych XX wieku. Po południu wizyta w wytwórni armeńskiego koniaku. Kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ

Śniadanie, Zwiedzanie erywańskiego Muzeum Matenadaran, w którym przechowywane są bezcenne ormiańskie manuskrypty. Przejazd do miejscowości Zwartnoc, gdzie znajdują się ruiny katedry z VII w. Wizyta w Eczmiadzynie – centrum Kościoła Ormiańskiego i siedzibie Patriarchy. Zwiedzanie katedry (najstarszej chrześcijańskiej świątyni w Armenii) oraz kościołów św. Gajane, św. Hripsime, Kościoła Szogakat i Domu Katolikosa. Kolacja i nocleg.


4 DZIEŃ

Śniadanie, Erywań: zwiedzanie muzeum i ruin starożytnego urartyjskiego miasta-twierdzy Erebuni z VI w. p.n.e. Przejazd do częściowo wykutego w skale, XII-wiecznego monastyru Geghard, gdzie według tradycji przechowywano włócznię, którą przebito bok Chrystusa. Przejazd do wioski Garni: zwiedzanie letniej rezydencji królów oraz wpisanej na listę UNESCO bazaltowej świątyni Mitry z I w. n.e. Powrót do Erywania i czas wolny na zakupy na tutejszym bazarze. Kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ

Śniadanie, Przejazd do dawnej ormiańskiej stolicy Artaszat: panorama ruin miasta i kompleksu klasztornego. Przejazd do monastyru KhorVirap, gdzie więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, zanim wyleczył króla Tirydatesa III, co stało się przyczyną królewskiego nawrócenia i przyjęcia chrześcijaństwa jako religii państwowej. Podziwianie panoramy góry Ararat, na której szczycie, zgodnie z tradycją, osiadła Arka Noego. Zwiedzanie usytuowanego na skalnej półce XIII-wiecznego klasztoru Norawank. Kolacja i nocleg.


6 DZIEŃ

Śniadanie, Przejazd nad jezioro Sewan. Wizyta w miejscowości Noratuz, gdzie znajduje się najbogatsza w całej Armenii kolekcja chaczkarów – kamiennych płyt wotywnych z ozdobnymi krzyżami. Zwiedzanie wybudowanego na półwyspie monastyru Sewanawank z IX w. Kolacja i nocleg w Dilidżan.


7 DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO klasztorów Hagpat i Sanahin z X w. Przejazd do Gruzji. zwiedzanie Tbilisi: sobór św. Trójcy, stare i nowe miasto. Kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Mccheta – dawnej stolicy gruzińskiego Królestwa Iberii, obecnie centrum duchowego Gruzji. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Sweti Cchoweli (dosł. ‘drzewo życia’) – perły architektury gruzińskiej, a zarazem siedziby katolikosa. Wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza monastyrze Dżwari (Krzyża). Przejazd do pochodzącej z przełomu XVI i XVII w. fortecy Ananuri, usytuowanej na tzw. Gruzińskiej Drodze Wojennej. Przejazd do malowniczego miasta Kazbegi, położonego na zboczu najwyższego szczytu Gruzji – góry Kazbek (5033 m. n.p.m.). Wjazd jeepami do usytuowanego na wysokości 2170 m. XIV-wiecznego kościoła św. Trójcy (TsmindaSameba). Przejazd do kurortu Gudauri, kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Gori, założonej przez jednego z największych królów Gruzji, Dawida Budowniczego (1089–1125), oraz miejsca urodzenia Stalina.Przejazd do starożytnego skalnego miasta Upliscyche i zwiedzanie jednej z najstarszych osad miejskich w Gruzji. Kolacja i nocleg w Bakuriani.


10 DZIEŃ

śniadanie, przejazd do słynnego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska Borżomi. Wizyta w Parku Narodowym Borżomi-Karagauli oraz degustacja wody z tutejszych źródeł. Przejazd do wydrążonego w skale, imponującego miasta-klasztoru Wardzia. Spacer 70-metrowym tunelem oraz możliwość skosztowania źródlanej wody. W drodze powrotnej wizyta w pochodzącej z początków naszej ery twierdzy Chertwisi. Kolacja, nocleg.


11 DZIEŃ

śniadanie, przejazd do Kutaisi – jednego z najstarszych miast na świecie, stolicy starożytnej Kolchidy, dokąd według mitologii greckiej dotarła wyprawa Argonautów po złote runo. Zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati – niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Wizyta w znajdującej się na liście UNESCO katedrze Bagrati, ukończonej w 1003 r. przez króla Bagrata III. Przejazd do Tbilisi. Kolacja, nocleg.


12 DZIEŃ

śniadanie, przejazd do położonej we wschodniej części kraju Kachetii – głównego regionu uprawy winorośli. Wizyta w położonym na szczycie wysokiej góry mieście Signagi, skąd rozciąga się widok na Równinę Alzańską. Degustacja wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy). Zwiedzanie monastyru Bodbe – kompleksu klasztornego św. Niny, apostołki i patronki Gruzji, oraz centrum biskupiego Kachetii. Powrót na nocleg do Tbilisi. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji, nocleg.


13 DZIEŃ

Śniadanie, przelot do Polski. Transfer do parafii.


 

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.
 • Cena pielgrzymki obejmuje:

  • transfer na lotnisko,
  • przejazd klimatyzowanym autokarem,
  • przejazd jeepem do Kazbegi
  • 12 noclegów w hotelach **/***,
  • wyżywienie: śniadanie (12) i kolacja (11),
  • wino i woda do kolacji,
  • opieka pilota,
  • bilety wstępów do obiektów wymienionych w programie,
  • Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 30.000 EUR,
  • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR.

 

 • Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Dodatkowych napojów do kolacji,
 • Proponowane wpłaty:

  • Do uzgodnienia z organizatorem

 

 

Kontakt:

ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok.201
43-300 Bielsko-Biała
Marcin Kwaśny
Tel.: 603 808 599