oferta dla grup
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

Chorwacja i Czarnogóra

ZAPYTAJ O CENĘ
organizujemy wyjazdy dla grup od 7 osób

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ

Wyjazd z parafii, przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Ludbreg – miejsce cudu Eucharystycznego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Zadaru – forum rzymskie, kościół św. Donata, katedra, morskie organy, następnie przejazd do Togiru – katedra św. Wawrzyńca, ratusz. Przejazd do hotelu, kolacja nocleg.


3 DZIEŃ

Po śniadaniu rejs łódką kanionem rzeki Cetiny, przejazd do Dubrownika, zwiedzanie Starego Miasta: Stradun, Fontanna Onofrio, Apteka, słup Orlando, Katedra. W czasie wolnym możliwość zwiedzenia murów obronnych, skąd roztacza się cudowny widok na miasto i morze, przejazd do hotelu kolacja i nocleg.


4 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Kotoru – zwiedzanie starego miasta oraz katedry św. Tripuna, przejazd do historycznej stolicy Cetinje – zwiedzanie skarbca monastyru, po drodze degustacja lokalnej suszonej szynki, sera i wina, Budva – miasto milionerów. Kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Mostaru, zwiedzanie muzułmańskiej części miasta: Meczet, Dom Turecki, Kamienny Most. Przejazd do Medziugorja. Udział w nabożeństwie wieczornym. Kolacja i nocleg.


6 DZIEŃ

Wspólne wyjście na Górę Križevac (Droga Krzyżowa), śniadanie, spotkanie we Wspólnocie Cenacolo. Kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.


7 DZIEŃ

Wspólne wyjście na Górę Objawień, śniadanie, wyjazd do Gradaca. Plażowanie lub rejs statkiem na lawendową wyspę Hvar – najdłuższą i najbardziej nasłonecznioną wyspę na Adriatyku, plażowanie, obiad: ryba morska z grilla z sałatką oraz inne atrakcje. Plażowanie i możliwość kąpieli w Adriatyku – należy zabrać buty z uwagi na jeżowce, strój kąpielowy i krem z filtrem UV. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Neum.


8 DZIEŃ

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Splitu – zwiedzanie pałacu cesarza Dioklecjana: katedra św. Dujmy, chrzcielnica, Złota Brama, Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia


10 DZIEŃ

Po śniadaniu nawiedzenie sanktuarium MB Bystrzyckiej, a następnie MB pod Płaszczem, przejazd do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy. Przyjazd do parafii około 22:00


 

Cena pielgrzymki obejmuje:

  • Przejazd klimatyzowanym autokarem,
  • 9 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach lub pensjonatach 2** lub 3***,
  • Wyżywienie w postaci śniadań (9) i obiadokolacji (9),
  • Napoje do kolacji (woda i wino),
  • Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
  • Opieka pilota,
  • Ubezpieczenie KL, NNW, CP.

 

Cena nie obejmuje:

  • Dodatkowych napojów do kolacji,
  • Biletów wstępu, przewodników miejscowych, systemu Audio Guide – ok. 100 EUR,
  • Fish Piknik: rejs statkiem, obiad-ryba z grilla, wino i soki podczas rejsu – ok. 25 EUR.

Należy zabrać ze sobą radio ze słuchawkami lub telefon ze słuchawkami – nabożeństwo wieczorne w Medziugorju jest tłumaczone symultanicznie.

Kontakt:

ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok.201
43-300 Bielsko-Biała
Marcin Kwaśny
Tel.: 603 808 599