oferta dla grup
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

MEKSYK

ZAPYTAJ O CENĘ
organizujemy wyjazdy dla grup od 7 osób

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ

Transfer autokarem z parafii na lotnisko. Wylot do Meksyku z międzylądowaniem w jednym z portów Europy zachodniej. Przylot do Meksyku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Meksyku: Plac Główny miasta Zocalo – Msza św. w Katedrze, Muzeum Antropologii, obiad podczas rejsu łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco ze śpiewem Mariachis. Nocleg.


3 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazdna Plac Trzech Kultur – miejsce spotkań Jana Diego z biskupem Janem Zumarragą, następnie przejazd do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Msza św., następnie przejazd do Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Obiad. Zwiedzanie warsztatu obróbki obsydianu. Nocleg.


4 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do największej i najpiękniejszej jaskini w Meksyku – Cacauamilpa. Przejazd do Taxco: wjazd do centrum miasta garbuskami, zwiedzanie kościoła św. Pryski, Plac Główny miasta. Czas wolny na zakupy wyrobów ze srebra. Przejazd do hotelu w Acapulco. Kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Obiad. Fakultatywny rejs statkiem wzdłuż Zatoki Acapulco – rezydencje znanych aktorów i piosenkarzy (35 USD). Po południu wyjazd na słynne skoki ze skały Quebrada. Kolacja i nocleg.


6 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Tenango del Aire – spotkanie z polskimi księżmi Pallotynami. Przejazd do Puebla, zwiedzanie centrum miasta: katedra, Kaplica Różańcowa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ

Po śniadaniu Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca. Zwiedzanie Oaxaca – między innymi, typowa hala targowa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban – położonej na górze, która została zniwelowana: płaskorzeźby tancerzy, obserwatorium astronomiczne. Przejazd do Mitla – Miasto Umarłych – przepiękne geometryczne dekoracje, charakterystyczne tylko dla tegowykopaliska archeologicznego. Przejazd do Tule – gdzie znajduje się jedno z najstarszych i największych drzew Meksyku. Wizyta w fabryce mezcalu – słynny alkohol z agawy z robakiem. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowaniei nocleg w Tehuantepec.


9 DZIEŃ

Po śniadaniu półtoragodzinny rejs motorówkami Kanionem Sumidero wzdłuż koryta rzeki Grijalva. Przejazd do miejscowości indiańskiej San Juan Chamula i Zinacantan: kościół Jana Chrzciciela – połączenie religii chrześcijańskiej z obrzędami indiańskimi. Przejazd do San Cristobal de las Casas, zakwaterowanie, kolacjai nocleg.


10 DZIEŃ

Wyjazd nad wodospady AquaAzul, śniadanie w dżungli. Możliwość kąpieli. Msza św. w kościele Santo Domingo. Przejazd do hotelu w Palenque. Zakwaterowanie, kolacjai nocleg.


11 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie jednego z najpiękniejszych wykopalisk archeologicznych Palenque: Piramida Inskrypcji, która była grobowcem króla Pakala Wielkiego, Świątynia Krzyża, Ulistnionego Krzyża, pałac Gubernatora ze słynną wieżą obserwacyjną, boisko do gry w pelotę, pół godzinny spacer przez dżunglę. Przejazd do Campeche – jedyne miasto, które zachowało w całości mury obronne chroniące mieszkańców przed piratami. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


12 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Uxmal – „miasto trzy razy budowane”: piramida Wróżbity – jedyna w swoim rodzaju w kształcie elipsy, krużganek Zakonnic, pałac Gubernatora, Świątynia Żółwi, Piramida Słońca. Przejazd do Meridy wycieczka fakultatywna na lagunę Celestun (60 USD) – rejs wśród drzew namorzynowych, miejsce gdzie żyją różowe flamingi. Następnie krótkie zwiedzanie centrum miasta nazywanego „meksykańskim Paryżem”. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


13 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Izamal – miasta, które odwiedził papież Jan Paweł II – Msza św. Następnie wyjazd do ChichenItza – Siódmy Cud Świata: Świątynia Kukulkana, święte Cenote – studnia do której składano ofiary, pałac Tysiąca Kolumn z figurą ChacMoola, słynne obserwatorium astronomiczne el Caraco oraz największe boisko do gry w pelotę. Po południu przyjazd do hotelu w Riwiera Maya lub Cancun. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


14 DZIEŃ

Po śniadaniu odpoczynek na plaży. Wycieczka fakultatywna do Tulum najpiękniejsze wykopalisko archeologiczne Majów, położone na klifie Morza Karaibskiego. Rok założenia około 1200 – 1520 n.e. Zamek i Pałac Fresków, wieże obserwacyjne, mury obronne dawnego centrum religijnego, Świątynia Zstępującego Boga, Dom Kolumn, Dom Chultuna (60 USD). Kolacja i nocleg.


15 DZIEŃ

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Cancun. Przelot Cancun-Meksyk, a następnie odlot do kraju z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych.


16 DZIEŃ

Przylot do kraju.Transfer autokarem do parafii.


 

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • W przypadku decyzji władz o zamknięciu Pałacu Narodowego – aktualnej siedziby urzędowania Prezydenta punkt ten może zostać niezrealizowany.

 Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
 • Przelot samolotem w obie strony oraz przelot wewnętrzny Cancun-Meksyk,
 • 14 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach**** i *****,
 • Wyżywienie w postaci śniadań (14), obiadów (2), kolacji (12), w Acapulco i Cancun (lub Riwiera Maya) – all inclusive
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • Opieka pilota,
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),
 • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
 • Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,
 • Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,
 • Napiwki: obsługa w hotelach i restauracjach,
 • Bilety wstępu: Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Cacahuamilpa, Quebrada, Monte Alban, Mitla, Tula, San Juan Chamula, Zinacantan, AguaAzul, Palenque, Uxmal, ChichenItza.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Napojów do kolacji,
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika – ok. 45 USD,
 • Wycieczki fakultatywne.

 

Kontakt:

ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok.201
43-300 Bielsko-Biała
Marcin Kwaśny
Tel.: 603 808 599