oferta dla grup
PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

Włochy: Sanktuaria nieznane

ZAPYTAJ O CENĘ
organizujemy wyjazdy dla grup od 7 osób

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych z parafii- przejazd do Włoch – wizyta w najstarszym Sanktuarium Maryjnym we Włoszech, którego historia sięga V w.n.e – Matki Bożej Królowej Castelmonte (okolice Udine)..Po Mszy św. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


2 DZIEŃ

Śniadanie, Po przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Koronie w pobliżu miasteczka Spiazzi (okolice Werony). Po Mszy św. w tym maleńkim zawieszonym na skale sanktuarium przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Curtatone w okolicach Mantui, nawiedzonego przez Jana Pawła II w czasie jednej z pielgrzymek. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Sanktuarium Miłości Miłosiernej w Collevalenza, powstałego za pontyfikatu Jana XXII. Tam właśnie po odzyskaniu zdrowia po zamachu na swoje życie udał się z pielgrzymką dziękczynną Jan Paweł II. (okolice Todi). Po południu zwiedzanie sanktuarium św. Rity w Cascia’i. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


4 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Bazyliki św. Piotra w Watykanie, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, przejazd do Divino Amore- Matki Bożej Miłości, położonego na obrzeżach Rzymu najważniejszego sanktuarium Maryjnego Lacjum. Kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie Rzym barokowy m. in.: Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki, Rzym antyczny m.in.: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


6 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Watykanu, [środa] audiencja generalna u Ojca Świętego, po audiencji możliwe zwiedzanie Bazylik patriarchalnych: św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, św. Pawła za Murami, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


7 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie Muzeów i Ogrodów Watykańskich, Bazylika św. Piotra. Nawiedzenie Sanktuarium w Nettuno z Bazyliką Matki Bożej Łaskawej, odwiedzanej przez milion pielgrzymów rocznie i grobem św. Marii Goretti. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Pompeji– starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r n. e.- zwiedzanie wykopalisk i sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd do San Giovani Rotondo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Lanciano, miejsce cudu Eucharystycznego, następnie do Loreto, zwiedzanie Bazyliki Loretańskiej i odwiedzenie cmentarza żołnierzy polskich, dojazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej, kolacja, nocleg.


10 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd przez Austrię, Czechy. Postój na obiad (we własnym zakresie). Powrót do parafii późnym wieczorem.


Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziany jest czas na codzienną Mszę św.

 • Cena pielgrzymki obejmuje:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem,
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***,
 • wyżywienie: śniadanie (10) i kolacja na ciepło (10),
 • wino i woda do obiadokolacji,
 • opieka pilota,
 • Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,
 • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR.
 • Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Dodatkowych napojów do kolacji,
 • Biletów wstępu, komunikacji miejskiej, przewodników miejscowych, systemu Audio guide ok. 100 EUR.
 • Proponowane wpłaty:

 • Do uzgodnienia z organizatorem.

Kontakt:

ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok.201
43-300 Bielsko-Biała
Renata Juraszek
Tel.: 601 706 984
Marcin Kwaśny
Tel.: 603 808 599
e-mail: pielgrzymki_orbi@interia.pl
biuro@orbipielgrzymki.pl
www.orbipielgrzymki.pl